Southeast Tech Releases Fall 2018 President's List - Southeast Technical Institute
 

Southeast Tech Releases Fall 2018 President's List

Thursday, January 31, 2019


Congratulations to the following students that have been named to the President’s List at Southeast Tech for the Fall 2018 semester.

To be named to the President’s List, students must be degree seeking with a term GPA of 3.5 or higher.

Connor Jacob Abbas, Computer Programming, Lennox, S.D.
Zayneb I. Alibadi, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Blair Nicole Altman, Diagnostic Medical Sonography/Abdominal/OB/GYN, Luverne, Minn.
Rachel Nicole Anders, Media Design Technology, Granada, Minn.
Joshua Jeron Andersen, Diesel Technology, Sioux Falls, S.D.
Corina Kay Arnett, Early Childhood Specialist, Sioux Falls, S.D.
Mary Elizabeth Asche, Horticulture Technology, Sioux Falls, S.D.
Brittney Rose Auch, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Connor Gene Auch, Mechatronics Technology, Sioux Falls, S.D.
Ron Lyle Baas, Architectural Engineering Technology, Flandreau, S.D.
Jordan Jay Baker, Automotive Technology, Sioux Falls, S.D.
Allison Nicole Balogh, Business Administration: Human Resources Emphasis, Madison, S.D.
Ryan Ernest Bartels, Civil Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Brandon Joseph Bartling, Electrician, Sioux Falls, S.D.
Aaron Boese, System Administrator, Hills, Minn.
Taryn Lee Bolstad, Marketing: Sales Emphasis, Volga, S.D.
Zach Matthew Bonnema, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Sioux Center, Iowa
Rochelle L. Boone, Architectural Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Joseph Wesley Remie Boudreau, Diagnostic Medical Sonography/Abdominal/OB/GYN, Sioux Falls, S.D.
Samuel Ethan Brandsrud, Electrician, Sioux Falls, S.D.
Kourtney Jane Bremmon, Construction Management Technician, Faulkton, S.D.
Andrew Jason Brockshus, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Chloe Isabella Brown, Horticulture Technology, Sioux Falls, S.D.
Ron Gene Brown, System Administrator, Sioux Falls, S.D.
Daniel R. Bublitz, Marketing, Huron, S.D.
McKayla Karrie Buol, Law Enforcement Science, Sioux Falls, S.D.
Austyn Lee Burfeind, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Chelsea Lynn Butler, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Sioux Falls, S.D.
Dallas James Byre, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Reagan Marie Byrum, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Tashia Shantell Calderon, Office Assistant, Sioux Falls, S.D.
Megan Amanda Cao, Business Administration, Madison, S.D.
Jake S. Carlson, Electronics Technology, Sioux Falls, S.D.
Abbie Juliena Carlson, Business Administration, Webster, S.D.
Dustin Delane Carnes, Network Administrator, Sioux Falls, S.D.
Michael Lopez Carrillo, Network Administrator, Sioux Falls, S.D.
Austin Alan Caslin, Business Administration, Hartford, S.D.
Christopher Robert Chaon, Architectural Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Lori M. Chavez, Surgical Technology, Aurora, S.D.
Zachary Allen Chervenak, Vascular Sonography, Sioux Falls, S.D.
Andrew Robert Christensen, System Administrator, Brookings, S.D.
Cody Maynard Christianson, Information Technology Security, Sioux Falls, S.D.
Tyson Gregory Coil, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Sioux Falls, S.D.
Jacob Albert Conger, Diesel Technology, Beaver Creek, Minn.
Christopher Austin Crelly, Computer Programming, Centerville, S.D.
Taylor John Crow, Construction Management Technician, Sioux Falls, S.D.
Brent David Culp, Civil Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Emily Davis, Accounting, Battle Lake, Minn.
Erin Marie De Kam, Media Design Technology, Rock Valley, Iowa
Tessa Kay De Vries, Administrative Assistant, Rock Valley, Iowa
Alex Christopher Deeter, Civil Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Alec Stephen Degelau, System Administrator, Sioux Falls, S.D.
Christopher Lee DeLay, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Sioux Falls, S.D.
Katy Jane Diefendorf, Business Administration, Beresford, S.D.
Hunter Lee Dilly, Architectural Engineering Technology, Luverne, Minn.
Kassie M. Doty, Business Administration, Parkston, S.D.
Iryna Viktorivna Dudik, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Skyler Eric Earley Stonearrow, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Allen J. Eckmann, Electrician, Sioux Falls, S.D.
Alexander Gregory Elcock, System Administrator, Sioux Falls, S.D.
Iris K. Emery, Architectural Engineering Technology, Sherman, S.D.
Jenna Elizabeth Engbrecht, Surgical Technology, Sioux Falls, S.D.
Alexa Shea Ensz, Business Administration, Tea, S.D.
Joshua Erdahl, Law Enforcement Science, Plankinton, S.D.
Ethan John Even, Architectural Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Jared Arthur Felix, Automotive Technology, Mitchell, S.D.
Kristin Kay Fischbach, Administrative Assistant, Sioux Falls, S.D.
Alex Kris Fischer, Automotive Technology, Tyndall, S.D.
Cody Ray Fischer, Law Enforcement Science, Tripp, S.D.
Peter Fleischhacker, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Taylor John Forbes, Automotive Technology, Harrisburg, S.D.
Samiah Danielle Ford, System Administrator, Sioux Falls, S.D.
Zachariah David Foss, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Brookings, S.D.
Austin Fossum, Electrician, Canton, S.D.
Stanley Gordon Fowler, Computer Programming, Tea, S.D.
Ndayikunda Francine, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Austin Michael Franke, Collision Repair and Refinish Technology, Rapid City, S.D.
Sam Willliam Froehlich, Mechanical Engineering Technology, Brookings, S.D.
Tristen Richard Frye, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Joshua Sean Gabbert, Ag/Construction Diesel Technology, Brandon, S.D.
Andrew Robert Gale, Media Design Technology, Madison, S.D.
Emma Christine Gehm, Architectural Engineering Technology, De Smet, S.D.
Sean L. Gerber, Business Administration, Valley Springs, S.D.
Colton John Geveshausen, Diesel Technology, Burbank, S.D.
Samuel Henry Giebink, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Serenity Lynn Goembel, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Myranda Margurite Gravdal, Business Administration, Canby, Minn.
Joseph Paul Gregory, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Michael Grimmond, Mechanical Systems/Plumbing, Sioux Falls, S.D.
Elizabeth Jo Groff, Business Administration, Harrisburg, S.D.
Gabriel Thomas Guggisberg, Electronics Technology, Jackson, Minn.
Shenting Guo, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Trenton Luke Haan, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Kaleb Michael Haberman, System Administrator, Mountain Lake, Minn.
Nicole LeAnn Haertel, Healthcare Leadership, Sioux Falls, S.D.
Justin William Hagedorn, Diesel Technology, Sioux Falls, S.D.
Paige Lea Hagerty, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
James Martin Haight, Media Design Technology, Sioux Falls, S.D.
Shay Lynn Hand, Cardiac Sonography, Midland, S.D.
Tyler Austin Handel, Mechanical Engineering Technology, Menno, S.D.
Mitch Harpestad, Automotive Technology, Wells, Minn.
Kori Jean Heezen, Accounting, Emery, S.D.
Nadine Elise Hegge, Early Childhood Specialist, Dell Rapids, S.D.
Jake Richard Heisinger, Financial Services: Banking Emphasis, Worthing, S.D.
Reagan Lyn Henderson, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Sioux Falls, S.D.
Jaidyn Sue Henstra, Accounting, Sherman, S.D.
Zachary William Hinrichs, Network Administrator, Sioux Falls, S.D.
Nicholas Robert Holzemer, Diesel Technology, Sioux Falls, S.D.
Donna Marie Hoppe, Accounting, Tulare, S.D.
Caleb Todd Howatt, Mechanical Engineering Technology, Spirit Lake, Iowa
Jordan Grant Huitink, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Rachel Marie Huling, Electroneurodiagnostic Technology, Sioux Falls, S.D.
Alyssa Lillian Ideker, Licensed Practical Nursing, Hartford, S.D.
Inna Yemelyanovna Ignato, Mechanical Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Chad Melvin Janis, Land Surveying Science Technology, Sioux Falls, S.D.
Jordan Rae Jaqua, Computer Programming, Springfield, S.D.
Corey Neil Jensen, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Elaine Marie Johnson, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Rock Rapids, Iowa
Matthias John Johnson, Business Administration, Worthington, Minn.
Micah James Johnson, Mechanical Engineering Technology, Worthington, Minn.
Aaron James Johnson, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Hannah Grace Johnson, Media Design Technology, Sioux Falls, S.D.
McKenzie Lynn Johnson, Administrative Assistant, Elkton, S.D.
Michelle Johnson, Business Administration: Human Resources Emphasis, Brookings, S.D.
Morgan Christine Jurgens, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Watertown, S.D.
Molly Marie Kaufmann, Surgical Technology, Sioux Falls, S.D.
Matthew Thomas Keller, Welding, Luverne, Minn.
Stephanie Laine Kerkvliet, Diagnostic Medical Sonography/Abdominal/OB/GYN, Castlewood, S.D.
Tyce Larry Kidd, Welding, Sioux Falls, S.D.
Haley Claire Kindvall, Business Administration, Brookings, S.D.
Tucker Kurt Kingsbury, Business Administration, Letcher, S.D.
Jordan Andrew Kjenstad, Construction Management Technician, Aberdeen, S.D.
Shayla Jean Klarenbeek, Marketing, Hudson, S.D.
Justin Allan Klingbile, Mechatronics Technology, Brookings, S.D.
Abby Lee Klingenberg, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Bryanna Michelle Klumper, Healthcare Office Specialist, Trosky, Minn.
Tamara Ann Knoll, Healthcare Office Specialist, Sioux Falls, S.D.
Joseph Anton Kocher, Digital Media Production Technology, Sioux Falls, S.D.
Marcy B. Koontz, LPN, Sioux Falls, S.D.
Alex Erwin Kotalik, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Kate Elizabeth Kotschevar, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Fergus Falls, Minn.
Tyann Sue Kramer, Computer Programming, Magnolia, Minn.
Emily Rose Krause, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Nathaniel Clyde Krempges, Collision Repair and Refinish Technology, Salem, S.D.
Blake Raymond Krueger, Automotive Technology, Harrisburg, S.D.
Jenna Marie Kuehl, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Marshall, Minn.
Wesley W. Kull, System Administrator, Sioux Falls, S.D.
Mimi Kim Hoang Lam, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Lyndsay Marie Lang, Nuclear Medicine Technology, Fulda, Minn.
Kyle Thomas Laubach, Electrician, Canton, S.D.
Talisha Mae Leach, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Samantha Anne Learn, Electroneurodiagnostic Technology, South Range, Wis.
Cassandra Renae Leat, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Brenna Christine LeBrun, Marketing: Design Emphasis, Flandreau, S.D.
Dallas Daniel Lee, Automotive Technology, Irene, S.D.
Ryan Leiferman, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Sioux Falls, S.D.
Miguel Angel LeivaJuarez, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Tabetha Lauren Martha Leonhardt, Law Enforcement Science, Sioux Falls, S.D.
William Ryan Lewis, Electrician, Humboldt, S.D.
Morgan Lindemann, Horticulture Technology, Brandon, S.D.
Timothy Jerald Lingen, Automotive Technology, Jasper, Minn.
Brishae LeAnn Loftus, Diagnostic Medical Sonography/Abdominal/OB/GYN, Rapid City, S.D.
Erica Rose Lorang, Marketing: Design Emphasis, Hartford, S.D.
Logan Dean Lorenzen, Law Enforcement Science, Sioux Falls, S.D.
Angela Michelle Lucid, Media Design Technology, Sioux Falls, S.D.
Melinda Kaye Lund, Horticulture Technology, Sioux Falls, S.D.
Andrew Chase Lythgoe, Information Technology Security, Colton, S.D.
Alyssa Lee Magnuson, Accounting, New Effington, S.D.
Dustin Andrew McAdaragh, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Samuel Allen McCarty, Civil Engineering Technology, Rock Rapids, Iowa
Mahogonie Lace McCray, Digital Media Production Technology, Sioux Falls, S.D.
Curtis Steven McDougall, Electroneurodiagnostic Technology, Sioux Falls, S.D.
Andrew Thomas McGuire, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Trey Parker McKnight, Collision Repair and Refinish Technology, Colman, S.D.
Michele Lynn Meester, Media Design Technology, Sioux Falls, S.D.
Chandler Evan Meiburg, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Rock Rapids, Iowa
Jade Amber Menholt, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Katrina Lynn Mitchell, Accounting, Sioux Falls, S.D.
David Lee Mlsna, Architectural Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Makenzie Marie Moes, Surgical Technology, Marshall, Minn.
Leela Devi Mongar, Pharmacy Technician, Sioux Falls, S.D.
Cassidy Lynn Moon, Marketing, Sioux Falls, S.D.
Sarah Faye Morgan, Healthcare Office Specialist, Artesian, S.D.
Maranda Lynn Morgan, Marketing: Sales Emphasis, Sioux Falls, S.D.
Megan Ann Mudder, Accounting, Platte, S.D.
Samuel Lane Munger, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Daniel Hasem Murillo, Cardiac Sonography, Sioux Falls, S.D.
Hannah Murtha, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Austin Robert Mutcher, Ag/Construction Diesel Technology, Sioux Falls, S.D.
Brandi Leigh Nabonne, Medical Coding, Hartford, S.D.
Aaron Jordan Nachtigall, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Jennifer Rose Nelson, Surgical Technology, Edgerton, Minn.
Carrie Rhoda Nest, Business Administration: Human Resources Emphasis, Azle, Texas
Cole Loren Neugebauer, Ag/Construction Diesel Technology, Tripp, S.D.
Jennifer Mae Neumann, Cardiac Sonography, Sioux Falls, S.D.
Riley Orion Nooney, Law Enforcement Science, Scotland, S.D.
Derrick Mitchel Olson, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Gabriela Espinoza Ordaz, Law Enforcement Science, Sioux Falls, S.D.
Sally Payton, Civil Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Timmy Thom Phannara, Automotive Technology, Worthington, Minn.
Egor Pavel Poberezhnik, Electronics Technology, Sioux Falls, S.D.
Jersee Mae Pohlman, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Whitney Ann Ponwith, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Trey Nathaniel Pottratz, Sports Turf Management, Holland, Minn.
Ian Burke Prichard, Network Administrator, Sioux Falls, S.D.
Jesslynn Procida, Business Administration, Brandon, S.D.
Yvonne Elizabeth Przybilla, Business Administration: Human Resources Emphasis, Sioux Falls, S.D.
David Joseph Pyrlik, Electronics Technology, Sioux Falls, S.D.
Erick Fernando Ramon, Automotive Technology, Sioux Falls, S.D.
Jennifer Marie Rappe, Marketing: Design Emphasis, Ipswich, S.D.
Mollie Mae Rausch, Surgical Technology, Webster, S.D.
Shaylan Douglas Ray, Mechanical Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Courtney M Reiners, Horticulture Technology, Lennox, S.D.
Joseph William Reiter, Electrician, Sioux Falls, S.D.
Alan James Renfrew, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Sidney Kay Rhinehart, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Sarah Marie Rhodes, Invasive Cardiovascular Technology, Loveland, Colo.
Katelyn June Rickard, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Devin Richard Rippe, Accounting, Brookings, S.D.
David Roe, Welding, Sioux Falls, S.D.
Zane Michael Rohde, Automotive Technology, Colome, S.D.
Brandi Lee Romereim, Business Administration, Wahpeton, N.D.
Drew Allen Roskam, Civil Engineering Technology, Aurora, S.D.
Denise Marlys Roskens, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Arianne Nicole Roth, Media Design Technology, Sioux Falls, S.D.
Taya Marie Roth, Early Childhood Support, Freeman, S.D.
Morgan Ann Rozell, Pre-Diagnostic Medical Sonography, Mansfield, S.D.
Britney Faye Rus, Licensed Practical Nursing, Rock Valley, Iowa
Salman Kamilzhonovich Safarov, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Sioux Falls, S.D.
Katherine Margarita Salazar Asencio, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Alexis Paige Schenecker, Business Administration, Watertown, S.D.
Joseph John Schmidt, Digital Media Production Technology, Sioux Falls, S.D.
Elizabeth Marie Scholten, Business Administration, Pipestone, Minn.
Isaac Jonathon Schroer, Automotive Technology, Sioux Falls, S.D.
David L. Schuck, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Sarah Calleen Schuler, Office Assistant, Sioux Falls, S.D.
Ashley Marie Schweitzer, Civil Engineering Technology, Tabor, S.D.
Joseph C. Scott, Civil Engineering Technology, Fort Pierre, S.D.
Shannon Taya Sedlacek, Diagnostic Medical Sonography/Abdominal/OB/GYN, Tabor, S.D.
Alma Sehovic, Business Administration: Human Resources Emphasis, Sioux Falls, S.D.
Elizabeth Marie Servold, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Savannah Marie Setnar, Accounting, Volin, S.D.
Jarod Michael Severson, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Platte, S.D.
Taylor Andrew Shumaker, Computer Technician, Humboldt, S.D.
Jacob Anthony Skidmore, Business Administration, Rock Rapids, Iowa
Austin Kelly Skoglund, Land Surveying Science Technology, Sioux Falls, S.D.
Amela Skoric, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Dawson Allan Smit, Diesel Technology, Lennox, S.D.
Dylan Charles Smith, Information Technology Security, Sioux Falls, S.D.
Michael H Solem, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Shayla Solo, Civil Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Scott William Sommers, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Breeanna Souhrada, Surgical Technology, Tyndall, S.D.
Austin James Spade, Surgical Technology, Tea, S.D.
Erik Spelhaug, Medical Coding, Canton, S.D.
Elizabeth Ann Spier, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Tristan Donald Steiner, Collision Repair and Refinish Technology, Fulda, Minn.
Tess Marie Steiner, Landscape Design Technology, Hancock, Minn.
James Tiger Steinhaus, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Karissa Kay Stern, Business Administration, Round Lake, Minn.
Katherine Anne Stern, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Tiffini Marie Stockman, Surgical Technology, Canby, Minn.
Jason Lee Stoebner, Cardiac Sonography, Sioux Falls, S.D.
Shaylin Janda Stotz, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Justina Dawn Stowell, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Brittney Lee Strait, Media Design Technology, Rock Valley, Iowa
Sergey Viktorovich Strizheus, Network Administrator, Harrisburg, S.D.
James Donald Sweetwood, Diesel Technology, Sioux Falls, S.D.
Alex Paul Taggart, Law Enforcement Science, Sioux Falls, S.D.
Ethan Robert Tallakson, Heating/Ventilation/Air Conditioning/Refrigeration, Moorhead, Minn.
Zerihun S. Tessema, Mechatronics Technology, Sioux Falls, S.D.
Anna KayDi Thibodeau, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Laura M. Thompson, Horticulture Technology, Sioux Falls, S.D.
Kayla Marie Tibke, Pre-Cardiac Sonography, Brandon, S.D.
Sara Nicole Marian Tillma, Licensed Practical Nursing, Sioux Falls, S.D.
Kendra Kay Tomaszewski, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Jared A. Totton, Electronics Technology, Sioux Falls, S.D.
Carsen Shao Ullrich, Media Design Technology, Sioux Falls, S.D.
Dylan Ray VandenTop, Mechanical Engineering Technology, Rock Rapids, Iowa
Maren Elisabeth VanDenTop, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Jason VanEngen, Network Administrator, Brandon, S.D.
Samuel Steven Van't Hof, Entrepreneurship, Sioux Center, Iowa
Carter Joseph Vaughan, Network Administrator, Sioux Falls, S.D.
Briana Marisa Vazquez, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Alison Mae Verhey, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Samantha J Verhoek, Business Administration, Hartford, S.D.
Landen Allan Vietmeier, Collision Repair and Refinish Technology, Canton, S.D.
Mariah Kay Vikander, Surgical Technology, Brainerd, Minn.
Ryan Joseph Volesky, Electrician, Rapid City, S.D.
Emily Mae Vreim, Administrative Assistant, Milbank, S.D.
Aleksandar Vukasin, Collision Repair and Refinish Technology, Sioux Falls, S.D.
Tate Montgomery Wagner, Marketing, Platte, S.D.
Erin Marie Walstead, Business Administration, Hartford, S.D.
Jeffrey John Walterman, Medical Coding, Sioux Falls, S.D.
Garrett R. Waterman, System Administrator, Sioux Falls, S.D.
Ashley Lou Watson, Media Design Technology, Hartford, S.D.
Brandon James Watterson, Architectural Engineering Technology, Sioux Falls, S.D.
Brookelyn Julianna Weber, Early Childhood Specialist, Alexandria, S.D.
Elizabeth M. Weber, Business Administration, Emery, S.D.
Zane Kenneth Weidenbach, Business Administration, Scotland, S.D.
Tanner Jeffrey Weisensel, Construction Management Technician, Springfield, Minn.
Connor Nicholas Welbig, Computer Technician, Dell Rapids, S.D.
Anthony Phillip Wells, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Lindsey Nicole Wenger, Licensed Practical Nursing, Gregory, S.D.
David Michael Wever, Electrician, Sioux Falls, S.D.
Mary Elizabeth Wieczorek, Horticulture Technology, Sioux Falls, S.D.
Ladd Dillon Wielenga, Architectural Engineering Technology, Hull, Iowa
Nicole Theresa Wiig, Business Administration, Madison, S.D.
Cordell Randall Williams, Law Enforcement Science, Sioux Falls, S.D.
Harvey James Williams, Electronics Technology, Sioux Falls, S.D.
DalanaJo Mollee Winkel, Business Administration, Sioux Falls, S.D.
Melissa Marie Wood, Business Administration, Luverne, Minn.
Leila Marie Yeigh, Accounting, Sioux Falls, S.D.
Regan Marie Zeck, Surgical Technology, Watertown, S.D.
Brent Ryan Zemler, System Administrator, Adrian, Minn.
Ahadu Wubu Zewdie, Computer Programming, Sioux Falls, S.D.
Amber Nichole Ziebart, Licensed Practical Nursing, Dell Rapids, S.D.
Noah John Zimmerman, Electronics Technology, Sioux Falls, S.D.



Categories: Admissions, Foundation, Industry

Comments:


Leave a Reply:

Your Name:  
Your Email:  
Comments: